menu

خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد

تصویر خرید خانه یک میلیاردی در ترکیه

.

.

آیا امکان خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد وجود دارد؟ هلدینگ یاشاگروپ، از تخصصی‌ترین هلدینگ‌های خرید ملک در ترکیه، به شما کمک می‌کند با حداقل سرمایه ممکن، بهترین سرمایه گذاری را در کشور ترکیه داشته باشید. قیمت یک واحد آپارتمان در ترکیه به پول ایران چقدر است؟ آیا می‌توان با یک میلیارد در استانبول صاحب خانه شد و اقامت ترکیه را دریافت کرد؟ کارشناسان ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد. با ما همراه باشید تا با کلیه مراحل خرید خانه در ترکیه و سایر شرایط مربوط به آن آشنا شوید.

تصویر خانه یک میلیاردی در ترکیه

خرید خانه در استانبول با یک میلیارد با یاشاگروپ

همان‌طور که می‌دانید استانبول گران‌ترین شهر ترکیه است؛ شهری که خیلی‌ها آرزو دارند صاحب یک واحد آپارتمان در آن باشند. با این حال به نظر شما در حال حاضر می‌توان با یک میلیارد تومان در این شهر صاحب ملک شد؟ در کمال تعجب پاسخ این سوال مثبت است. شما می‌توانید با یک میلیارد در استانبول اقدام به خرید خانه کنید.

 این درحالی‌ست که قیمت خرید یک واحد آپارتمان در تهران خیلی بیشتر از این مبلغ خواهد بود ولی با انتخاب درست و آگاهی از قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه؛ همچنین با در نظر گرفتن آینده مناطق مختلف استانبول قادر به خرید ملک در این شهر خواهید بود. 

تصویر تصویر کلید خانه یک میلیاردی در ترکیه

با سرمایه گذاری یک میلیاردی می‌توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

با خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان می‌توانیم اقامت موقت این کشور را بگیریم؟ آیا یک میلیارد تومان سرمایه برای دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه کفایت می‌کند؟ کارشناسان هلدینگ یاشاگروپ به سوالات شما در ارتباط با چگونگی دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک پاسخ می‌دهند:

 • طبق قوانین جدید دولت ترکیه، برای دریافت شهروندی این کشور میزان سرمایه گذاری شما باید حداقل 250 هزار دلار باشد که به پول ایران چیزی حدود 7 میلیارد تومان می‌شود. 
 • اگر می‌خواهید با خرید خانه در استانبول با یک میلیارد تومان اقامت بگیرید، اقامت شما موقت خواهد بود. تا زمانی که ملک به نام شخص خریدار باشد، می‌تواند اقامت موقت خود را تمدید کند. برای دائمی شدن این موقت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه باید 5 الی 8 سال منتظر بمانید. 
 • اجاره ملک در ترکیه نیز یکی از راه‌های دریافت اقامت کوتاه مدت یا همان اقامت توریسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با یاشاگروپ تماس بگیرید.

تصویر خرید خانه یک میلیاردی در تزکیه

 

یاشاگروپ چه منطقه‌هایی را برای خانه در استانبول توصیه می‌کند؟

با وجود اینکه دیگر شهرهای ترکیه نیز فرصت خوبی برای سرمایه گذاری هستند، با این حال برخی افراد قصد دارند برای مهاجرت و سرمایه گذاری فقط استانبول را انتخاب کنند. استانبول به دلیل موقعیت عالی که دارد، بهترین شهر ترکیه برای سرمایه گذاری است. بنابراین اگر انتخاب شما نیز استانبول است و به دنبال بهترین منطقه‌های آن هستید که بتوانید با یک میلیارد در آنجا خانه بخرید، می‌توانید منطقه‌هایی چون آرناواتکوی، بیلیک دوزو و اسنیورت را انتخاب کنید. 

لازم است بدانید که در این منطقه‌ها نیز نمی‌توانید با یک میلیارد آپارتمانی با متراژ بالا خریداری کنید. اگر هدفتان از خرید ملک سرمایه گذاری است، این مناطق بهترین گزینه‌های ممکن هستند چرا که با احداث پروژه‌های جدیدی که در حال آغاز هستند، در آینده شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر این مناطق خواهیم بود. 

حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در ترکیه 

همان‌طور که دیدید در شهرهایی چون دنیزلی قیمت هر متر مربع مسکن نسبت به استانبول و آنتالیا خیلی ارزان‌تر است. بنابراین حتی با سرمایه کمتر از یک میلیارد تومان نیز می‌توانید در ترکیه صاحب یک آپارتمان کوچک شوید. چنانچه 300 هزار لیر که به پول ایران حدود 600 میلیون تومان است سرمایه داشته باشید، یاشاگروپ شما را راهنمایی می‌کند تا یک واحد آپارتمان در شهرهای کوچک ترکیه خریداری کنید. 

 

قیمت هر متر مربع مسکن در استانبول و ترکیه

با یک نگاه اجمالی به قیمت معاملات ملکی در شهر تهران متوجه خواهید داشت که قیمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران در سال 1402 به طور میانگین 43 میلیون تومان برآورد شده است. به عبارتی برای خرید یک واحد آپارتمان 75 متری در یکی از مناطق معمولی تهران باید چیزی حدود 3 میلیارد سرمایه داشته باشید. در مقابل قیمت هر متر مربع مسکن در استانبول ترکیه تقریبا 15000 لیر است که به پول ایران چیزی حدود 30 میلیون تومان می‌شود.

با یک حساب سرانگشتی قیمت خرید یک واحد آپارتمان با همان متراژ در استانبول در حدود 1 میلیارد کمتر از شهر تهران است. بنابراین می‌توان گفت خرید خانه در استانبول با یک میلیارد غیرممکن نیست اگر از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های افراد حرفه‌ای در این زمینه بهره‌مند شوید. 

 

بهترین محله‌های استانبول برای خرید خانه

با افت ارزش پول ملی ایران طی چندین سال اخیر، با یک میلیارد تومان سرمایه حتی در ارزان‌ترین مناطق تهران نیز نمی‌توان صاحب‌خانه شد. درحالی‌که خرید خانه در استانبول با یک میلیارد تومان ممکن است. قیمت خانه‌های استانبول به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. مواردی چون منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید، متراژ آپارتمان، امکانات آن، فاصله آن از مرکز شهر و امکانات شهری و… همگی جزو فاکتورهای تعیین کننده قیمت ملک در استانبول هستند. مسلم است اگر قصد خرید آپارتمانی لوکس در بهترین مناطق استانبول را داشته باشید، باید بیش از یک میلیارد سرمایه کنید. محله‌های ارزان استانبول برای خرید خانه:

 • منطقه سیلیوری
 • منطقه آرناواتکوی
 • منطقه سانجاک تپه
 • منطقه چاتالجا
 • منطقه سلطان بیلی
 • منطقه آوجیلار

مناطق فوق جزء منطقه‌های متوسط و ارزان استانبول هستند که می‌توانید با کمترین سرمایه در آنجا اقدام به خرید خانه کنید. از موقعیت مناطق استانبول و وضعیت رشد آن‌ها در آینده غافل نشوید. به خاطر داشته باشید که سرمایه شما باید پس از چندین سال افزایش یافته باشد. قیمت ملک در برخی از مناطق استانبول شاید به اندازه‌ای ارزان باشد که شما را وسوسه کند. اما در بیشتر این مناطق ملک و زمین طی سال‌ها در وضعیت رکود بوده و پیشرفتی نداشته است. 

اگر می‌خواهید فقط با یک میلیارد تومان در استانبول صاحب خانه شوید که هم از نظر امنیت و کیفیت زندگی قابل قبول باشد و هم حفظ ارزش سرمایه‌تان را تضمین کند، ما در یاشاگروپ بهترین منطقه‌های استانبول را که با این مبلغ می‌توانید در آنجا ملک خریداری کنید به شما معرفی خواهیم کرد. 

بهترین شهرها پس از استانبول برای خرید خانه یک میلیاردی در ترکیه

خرید خانه با یک میلیارد در ترکیه در شهرهایی چون استانبول شما را صاحب یک خانه نقلی و با امکانات حداقلی خواهد کرد. اگر می‌خواهید گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشید، می‌توانید تمرکزتان را از روی استانبول بردارید و به شهرهای دیگر ترکیه نیز فکر کنید. شهرهایی مانند آنتالیا، آنکارا و ازمیر نیز گزینه‌های مناسبی برای خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد محسوب می‌شوند. 

قیمت هر متر مربع مسکن در آنتالیا نسبت به استانبول به پول ایران چیزی حدود 10 میلیون کمتر است. بنابراین اگر 2 میلیارد سرمایه داشته باشید می‌توانید در یکی از مناطق متوسط استانبول صاحب یک واحد آپارتمان 75 متری شوید. اما اگر همین سرمایه را به آنتالیا ببرید در یکی از مناطق خوب آن صاحب یک آپارتمان 100 متری خواهید شد. دیگر شهرهای ارزان ترکیه برای خرید مسکن عبارتند از:

 • ازمیر با قیمت هر متر مربع 13000 لیر (حدود 25 میلیون تومان)
 • آنکارا با قیمت هر متر مربع 7000 لیر (حدود 13 میلیون تومان)
 • بدروم با قیمت هر متر مربع 75000 لیر (حدود 15 تا 16 میلیون تومان)
 • دنیزلی با قیمت هر متر مربع 4500 لیر (حدود 10 میلیون تومان)

.

.

دسته بندی‌ها

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *