menu

خرید ملک در ترکیه

مرتب سازی

شهر

منطقه

تعداد خواب

تعداد خواب - slider
1اتاق10اتاق

طبقه

طبقه - slider
1طبقه10طبقه

متراژ خانه

متراژ خانه - slider
30متر مربع1000متر مربع
newly-built-or-old-house

مشخصات رفاهی

چک باکس ویژگی‌های خانه

منظره

View

در چند سال اخیر با توجه به افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی اکثر افراد قصد دارند با سرمایه گذاری‌های بلند مدت و کوتاه مدت ارزش دارایی خود را حفظ کنند. یکی از مواردی که سود قابل توجهی دارد و بسیار ایمن است و ریسک چندانی ندارد، خرید ملک در ترکیه است و آمار خرید خانه در ترکیه صحه‌ای بر این مطلب است. برای اطلاع از نحوه خرید و قیمت خرید خانه در ترکیه با ما همراه باشید.

هلدینگ یاشا گروپ با هدف کمک به هموطنان خود در جهت حفظ ارزش دارایی‌شان به شما کمک می‌کند تا در مسیری مطمئن، قانونی و رسمی سرمایه گذاری کنید.

خرید ملک در ترکیه، سرمایه گذاری پر بازده و مطمئن

تصویر لوگو ملک و کلید

برای اینکه کاملا شفاف و دقیق اهمیت سرمایه گذاری در ترکیه را متوجه شوید در ادامه با ارائه یک مثال کاربردی صفر تا صد این مبحث را بررسی خواهیم کرد.

فرض کنید که قصد دارید دارایی خود را در حوزه ملک سرمایه گذاری کنید و تردید دارید که در ایران ملک بخرید یا آنالیا؟!

در حال حاضر حداقل مبلغی که می‌توانید برای خرید ملک در آلانیا اختصاص دهید 120.000 یورو است که به پول ایران در تیر 1402 حدود 6 میلیارد تومن است.

با 6 میلیارد تومان یا همان 120.000 یورو می‌توانید یک واحد مرتب و نوساز که به راحتی فروش و اجاره می‌شود را خریداری کنید.

این ملک را می‌توانید به راحتی بین 600 تا 800 یورو اجاره دهید که به پول ایران حدود 33 میلیون تومان است؛ حال اگر خانه‌ای با ارزش 6 میلیارد در ایران داشته باشید بعید است که ماهانه بیشتر از 15 میلیون تومان برای آن اجاره بپردازند.

این فرآیند دو مزیت دارد اول اینکه به یورو پول دریافت می‌کنید و ارزش پول شما حفظ می‌شود؛ در حالیکه در ایران به ریال اجاره دریافت می‌کنید؛ از طرفی چون آلانیا مورد توجه گردشگران است همیشه تقاضا برای اجاره وجود دارد.

در ادامه به عنوان جمع بندی خاطر نشان می‌کنیم که خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری پر بازده و مطمئن است که سود قابل توجهی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ پس بدون تردید همین حالا اقدام کنید.

دنبال خونه توی ترکیه می‌گردی؟

چرا یاشاگروپ را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کنیم؟

هلدینگ یاشاگروپ به عنوان یک مجموعه بین المللی معتبر در زمینه مسکن و دریافت اقامت فعالیت می‌کند و از تیمی خبره و مجرب بهره می‌برد. شما می‌توانید بدون نگرانی و با آرامش خاطر از خدمات هلدینگ ما، مانند خرید ویلا در ترکیه و… استفاده کنید.

در صورتی که تمایل دارید به ترکیه مهاجرت کنید می‌توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا با دانش و آگاهی کامل دست به این عمل بزنید. ما در تمامی مراحل خرید خانه در ترکیه در کنار شما خواهیم بود.

مزایای خرید ملک در ترکیه

تصویر ملک در ترکیه

در حال حاضر دولت ترکیه مزایای بسیاری را برای افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه دارند را در نظر گرفته است. مهم‌ترین مزیت آن عبارتند از:

هر ملیتی که داشته باشید اگر در ترکیه ملک خریداری کنید سند رسمی و قانونی به شما ارائه می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن وام بگیرید که در بسیاری از کشورها اینگونه نیست و صرفا به صورت نمادین سندی ارائه می‌شود.

مالیات خرید ملک در ترکیه فقط 4 درصد است؛ در حالیکه مالیات در کشورهایی همچون کانادا بین 25 تا 40 درصد است.

با خرید خانه در ترکیه مطمئن هستید که ضمن کسب سود قابل توجه، ارزش دارایی‌شان حفظ شده و همچنین ملکی خریداری کرده‌اند که نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و ارزشمند است.

توصیه ما به ایرانیان این است که اگر ملکی در ایران دارید که ارزش قابل توجهی دارد به جای اینکه آن را در ایران حفظ کنید یک ملک در ترکیه خریداری کنید؛ زیرا ضریب رشد قیمت مسکن در ترکیه نسبت به ایران بسیار بالاست و قطعا سود خوبی نصیب‌تان خواهد شد.

در ترکیه به یورو ملک را خریداری کرده که نوعی سرمایه گذاری پربازده محسوب می‌شود و اجاره بهایی که دریافت می‌کنید نیز به یورو پرداخت می‌شود که از این جهت نیز بسیار سودمند است.

پخش ویدیو

خرید خانه در ترکیه به صورت اقساطی

در پروژه‌های احداثی 50 واحدی و 100 واحدی امکان خرید اقساطی و بازپرداخت 3 تا 5 ساله وجود دارد.

شما می‌توانید بین 30 تا 50 درصد ارزش کل ملک را پرداخت کرده و مابقی مبلغ را طی اقساط 3 تا 5 ساله بپردازید و زمانی که مبلغ ملک به صورت کامل تسویه شد سند به نام شما صادر می‌شود.

توصیه ما به کسانی که قصد دارند به صورت اقساطی ملک خریداری کنند، خرید پروژه‌های نوساز یا پیش خرید واحدهایی است که چند ماه تا موعد آن‌ها باقی مانده؛ زیرا معمولا این ملک‌ها با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌شود و پس از تحویل نیز سود قابل توجهی خواهد داشت که در این صورت برای شما دو بار سود می‌کنید یکبار ضمن خرید و بار دیگر هنگام تحویل واحد.

منازل تکمیل شده و پروژه های اصطلاحا شخصی (زیر 20 واحد) در اکثر مواقع نقد به فروش می‌رسند و امکان خرید اقساطی آن‌ها وجود ندارد که از این جهت شبیه به ایران است.

نکته: 

 1. قطعا اگر نقد خریداری کنید، می‌توانید تخفیف بیشتری دریافت کنید.
 2. مجوز اقامت یا مجوز پاسپورت زمانی صادر می‌شود که سند به نام فرد صادر شود و با شرایط اقساطی معمولا امکان پذیر نیست.

قیمت خرید ملک در ترکیه

تصویر ماکت ملک با پرچم ترکیه

قیمت خرید خانه در ترکیه متناسب با فاکتورهای مختلفی همچون موقعیت مکانی، طبقه، متریال مصرفی و غیره مشخص می‌شود. در ادامه قیمت خرید مسکن در ترکیه را با توجه به نوع ملک مشخص کردیم: 

استودیو: ارزان‌ترین ملک‌ها که استودیو نام دارند (بدون اتاق خواب) حدود 25 تا 35 متر مربع متراژ دارند و معمولا به صورت فلت و یکپارچه طراحی می‌شوند که ارزش آن‌ها از حدود 90.000 یورو شروع می‌شود. (در ترکیه و آلانیا)

یک خوابه: قیمت عرف 110.000 یورو تا 160.000 یورو است. اگر واحد انتخابی در مجموعه لاکچری احداث شده باشد یا مثلا نزدیکی دریا باشد و دارای امکاناتی از قبیل استخر و جکوزی و شهربازی باشد تا 200.000 یورو هم قیمت گذاری خواهد شد.

دو خوابه: 130.000 تا 180.000 یورو حداقل قیمتی است که برای واحدهای 2 خوابه در نظر گرفته می‌شود و قیمت ملک در مناطق لوکس و لاکچری تا 250.000 یورو است.

سه خوابه و چهار خوابه: کف قیمت 180.000 تا 250.000 یورو  است؛ ولی کاملا به منطقه و امکانات بستگی دارد.

برج‌ها: واحدهای طبقات 12 به بالا حداقل 300.000 تا 400.000 یورو قیمت گذاری می‌شوند و متناسب با امکانات بعضا تا دو تا سه برابر سایر مناطق ارزش دارند.

ملک ویلایی: از 400.000 یورو شروع شده و تا 2 تا 3 میلیون یورو قیمت گذاری می‌شود.

اجاره: اجاره ملک به تناسب قیمت ملک متفاوت خواهد بود و از ماهانه 300 یورو برای یک واحد یک خوابه کوچک در مناطق ارزان شروع می‌شود. به صورت متوسط اجاره مسکن یک خوابه حدود 500 تا 600 یورو در مناطق مرکزی شهرهای بزرگ است.

قوانین خرید ملک در ترکیه

درباره قیمت خرید آپارتمان در ترکیه توضیح دادیم حالا بهتر است با قوانین خرید ملک در ترکیه صحبت کنیم. 

متاسفانه در یک سال اخیر به دلایل مختلف برخی شایعات و دروغ‌هایی در فضای مجازی مطرح شده که ترکیه برای ایرانیان جای امنی نیست؛ اما خوب است به این نکته توجه کنید که قوانین خرید خانه در ترکیه به صورت کلی ارائه شده و برای یک ملیت تغییر نخواهد کرد و کاملا شفاف و واضح است.

از سال 2021 خرید ملک در ترکیه توسط مهاجران تقریبا دو برابر شده و این بدین معنی است که میزان تقاضا افزایش یافته و در برخی مناطق استانبول و آنتالیا میزان مهاجرین به بیش از 25 درصد رسید.

با توجه به این نکته دولت ترکیه قانونی وضع کرده است که در برخی از مناطق استانبول و ترکیه که تعداد آن نیز کم است امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک وجود ندارد که این محدودیت نیز صرفا برای ایرانیان نیست بلکه عرب‌ها، روس‌ها و کلیه مهاجرین را شامل می‌شود. شخصی که قصد اخذ اقامت دارد، می‌تواند در سایر مناطق خرید ملک را انجام دهد و شخصی که صرفا قصد سرمایه گذاری دارد اجازه خرید و فروش در این مناطق را دارد.

هیچ محدودیتی برای خرید و فروش وجود ندارد. شما با هر ملیتی می‌توانید در ترکیه ملک بخرید تنها قانونی که در این حوزه وجود دارد این است که اگر ملکی که بالای 400 هزار دلار ارزش دارد زمانی که مالیات و هزینه‌های آن را پرداخت کردید، می‌توانید از طریق آن پاسپورت بگیرید و حداقل تا سه سال حق فروش آن را ندارید که کاملا منطقی است؛ زیرا شما شهروند ترکیه محسوب می‌شوید و حداقل باید برای مدتی ملک را حفظ کنید، البته می‌توانید ملک را بفروشید؛ اما پاسپورت شما باطل خواهد شد.

مراحل درخواست اقامت با خرید ملک در ترکیه

حتما تا به اینجا متوجه شده‌اید که در کشور ترکیه شرایطی مهیا شده است که بتوانید با خرید ملک اقامت این کشور را دریافت کنید. این اقامت به صورت یکساله ارائه می‌شود و تا زمانی که شما مالک خانه باشید، می‌توانید هر سال اقدام به تمدید آن کنید. شما می‌توانید با خرید ملک برای اعضای خانواده خود اقامت دریافت کنید. امکان دریافت شهروندی ترکیه پس از پنج سال تمدید اقامت میسر خواهد شد.

در ادامه به مراحل اقدام برای درخواست اقامت ملکی اشاره خواهیم کرد.

 • ابتدا می‌بایست به سایت اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.
 • در این مرحله باید اطلاعات خود از جمله اطلاعات پاسپورت، آدرس محل سکونت، شماره همراه و… را وارد کنید.
 • در این مرحله اطلاعات لازم در مورد نحوه گرفتن وقت و اطلاعات زمان راندوو از طریق پیامک به شما ارائه خواهد شد.
 • حال که مواردی که در مرحله قبل اشاره شد را دریافت کرده‌اید، می‌بایست هزینه‌های ثبت شده در برگه راندوو را که شامل مالیات و صدور کارت اقامت می‌شود را پرداخت کنید.
 • در آخرین مرحله باید در مصاحبه راندوو شرکت کنید و مدارک و فیش‌های پرداختی خود را ارائه دهید.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

اکثر افرادی که قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارند برای انتخاب شهر موردنظر خود دچار تردید می‌شوند.

کشور ترکیه شهرهای زیبای بسیاری دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود و میزان هزینه‌ای که درنظر گرفته‌اید بهترین شهر را انتخاب کنید؛ اما از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک می‌توان به شهرهای زیر اشاره کرد.

شهر استانبول

خرید ملک در استانبول یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود؛ چراکه به دلیل توریستی بودن این شهر قیمت خانه رشد چشمگیری دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده ، بیشتر نرخ رشد قیمت ملک طی سال‌های اخیر مربوط به شهر استانبول بوده است و علاوه بر آن بیشتر معاملات ثبت شده مسکن نیز مربوط به فروش خانه در استانبول است.

شهر آنکارا

شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور شناخته می‌شود. اگر به دنبال شروع یک کسب و کار صنعتی در ترکیه هستید آنکارا مناسب‌ترین شهر برای شماست. 

آنکارا به دلیل داشتن بهترین امکانات یکی از بهترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شود؛ پس اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید خرید ملک در این شهر بهترین گزینه برای شماست.

شهر ازمیر

شهر ازمیر بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر کشور بزرگ ترکیه محسوب می‌شود. این شهر یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که صنعت توریسم در آن رونق بسیاری دارد.

ازمیر پس از شهر استانبول به عنوان دومین شهری شناخته می‌شود که بیشترین خرید ملک را توسط ایرانیان داشته است. (طبق آمار سال 2021)

 

شهر آنتالیا

اگر به صنعت توریسم علاقه‌مند هستید و علاوه بر مهاجرت و سرمایه‌گذاری در ترکیه تصمیم به ایجاد یک کسب و کار دارید، شهر آنتالیا یک انتخاب عالی برای شما است.

این شهر به دلیل جذب توریست بالا می‌تواند یک گزینه عالی برای خرید ملک در ترکیه باشد؛ چرا که اگر قصد سکونت در این شهر را ندارید می‌توانید آن را به قیمت خوبی به توریست‌ها اجاره دهید.

نکات مهم در هنگام خرید خانه در ترکیه

از آنجایی که روش خرید ملک در کشور ترکیه با کشور ما کمی متفاوت است بهتر است هنگام خرید خانه در این کشور به برخی نکات دقت داشته باشید. این نکات مهم موارد زیر را شامل می‌شود.

 • قبل از خرید، ملک مورد نظر را به طور کامل بازدید کنید و مورد بررسی قرار دهید.
 • از خرید خانه‌های رهن یا توقیف شده جلوگیری کنید.
 • برای تنظیم قرارداد حتما به یک دفترخانه مطمئن مراجعه کنید.
 • اگر قصد خرید یک واحد در حال ساخت را دارید حتما ضمانت‌های لازم را بررسی کنید.
 • عدم امکان شرط یک طرفه.
 • حتما به هزینه‌های شارژ دقت کنید.
 • توجه داشته باشید که تا 14 روز امکان حق اعاده.

برای بررسی این نکات بهتر است صفر تا صد خرید ملک خود را در کشور ترکیه به مشاوران و متخصصان ما در یاشاگروپ بسپارید.

 

سوالات متداول

 • آیا بیمه اقامتی خدمات درمانی را پوشش می‌دهد؟

بله؛ درست است که این بیمه برای دریافت اقامت ارائه می‌شود؛ اما با این بیمه می‌توانید از خدمات درمانی و پزشکی استفاده کنید؛ همچنین بهتر است به نوع پوشش بیمه در هنگام دریافت آن توجه کنید.

 • آیا می‌توان به تنهایی و بدون کمک مشاور املاک خانه‌ای را خریداری کرد؟

بله؛ خرید خانه در ترکیه مانند هر کشور دیگری می‌تواند بین دو شخص خریدار و فروشنده انجام شود؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام خرید خانه، فردی که تجربه‌ای در این زمینه دارد همراه خود داشته باشید تا پس از خرید خانه با مشکلی روبرو نشوید.

 • جریمه اقامت بیش از حد مجاز برای افراد بالای 18 سال در خاک ترکیه چقدر است؟

این جریمه توسط مراجع قانونی در ماه اول 50 دلار و ماه‌های بعد 10 دلار در نظر گرفته شده است.

 • آیا برای تنظیم قرارداد حتما باید به نوتر مراجعه کرد؟ هزینه آن چقدر است؟

بله برای عقد این قرارداد حتما باید به نوت مراجعه کنید. هزینه‌ای که بابت این کار در نوتر از شما دریافت خواهد شد 500 لیر است.

 • آیا می‌توان با ارائه مدارک تمکن مالی اقامت توریستی دریافت کرد؟

خیر؛ باید بدانید که ارائه این مدارک تنها بخشی از مراحل دریافت اقامت ترکیه است و به تنهایی نمی‌تواند دلیلی بر گرفتن اقامت باشد.